TED'in geliri yine eğitime dönecek

TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı'da faaliyete geçecek. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak. TED Rönesans Koleji, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anasınıfından itibaren 6'ncı sınıf dahil öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek. Toplam 20 bin metrekarelik alanda bin 200 öğrenciye eğitim verecek şube 35 milyon TL'lik yatırımla kuruldu. TED Rönesans Koleji, 4 Mayıs'ta yapacağı sınavla başarılı öğrencilere yüzde yüze varan değişik oranlarda burs verecek.

DOĞA DOSTU OKUL

TED Rönesans, doğa dostu binasıyla, çevre bilinci yüksek çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor. Alan tasarruf, iç mekan kalitesi, sürdürülebilir arazi, ulaşım ve sorumluluk kriterlerindeki başarısıyla "Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası" (LEED Altın Sertifika) almaya hak kazanan tek eğitim kurumu olan TED Rönesans Koleji'ndeki tüm ayrıntılar, konforu artırmak ve çevreyi korumak önceliğiyle tasarlanmış.

MEF OKULLARI'NDA YARIŞACAKLAR
MEF Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve fen bilimleri alanındaki yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmeyi amaçlayan "23. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması" için geri sayım başladı. Bu yıl 14 Mayıs - 17 Mayıs 2014 tarihleri arasında MEF Okulları Ulus Kampusu'nde gerçekleştirilecek olan uluslararası organizasyonda, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 22 ülkeden toplam 162 lise öğrencisi, birincilik için yarışacak.
BİZE ULAŞIN