Samsun'da 09 Ocak 2015 Cuma günü okullar tatil mi?

Yoğun kar yağışı yurd genelinde etkisini gösteriyor. Bir çok il ve ilçelerde eğitime ara verildi peki 09 Ocak 2015 Cuma günü Samsun'da okullar tatil mi?

Samsun'da 09 Ocak 2015 Cuma günü okullar tatil mi?
Samsun'da kar yağışı etkisini arttırdı hava durumu kötü. Meteoroloji son tahmimleri açıkladı yağışlar devam edecek. 08 Ocak Perşembe (bugün) okullar tatil edildi peki yarın 9 Ocak cuma günü okullar tatil mi?

EĞİTİME 2 GÜN ARA

Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime iki gün ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kavak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar, 19 Mayıs ilçesinde Esentepe, Kuşkayası, Kösedik, Karagöl taşıma merkezli ilkokul ve ortaokullar, Düzköy birleştirilmiş sınıflı okul ile adı geçen mahallelerden taşımalı eğitimle ilçe merkezine gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yarın ve cuma günü eğitime ara verilecek. Havza, Ladik, Salıpazarı ve Asarcık ilçelerindeki tüm okullarda da iki gün eğitim öğretim yapılmayacak.

Açıklamada, Alaçam, Ayvacık, Bafra, Canik, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba ilçesinin Gülören İlk-Ortaokulu, Kabaceviz İlk-Ortaokulu, Gökçeçakmak İlk-Ortaokulu, Ağcagüney İlk-Ortaokulu, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Atakum ilçesinde de taşımalı eğitim yapan okullar ile Özören, Meyvalı, Yeşiltepe, Sarayköy ilkokullarında eğitime yarın ara verileceği kaydedildi.

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu Samsun, Kastamonu, Sinop illerimizin kıyı kesimleri, Ordu il geneli ile Tokat'ın doğusu aralıklı kar yağışlı geçmesi beklenmektedir

HAVA SICAKLIĞI: 3 ila 8 derece dolayında azalması beklenmektedir.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette , kıyılarda yer yer kuvvetli(40-60 km/saat),zaman zaman fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN