MEB'den açıklama okullar ne zaman kapanacak?

Öğrencilerin merakla beklediği 15 tatil olarak bilinen yarıl yıl tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapancak? Yarıyıl tatili kaç gün olacak? Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

MEB'den açıklama okullar ne zaman kapanacak?
Herkesin merakla beklediği ve 15 tatil olarak bildiğimiz yarıyıl tatiline çok az kaldı. Öğrenciler ve veliler tatil için programlar yaparken ne zaman başlayacağını merakla bekliyorlar.

15 tatil ne zaman başlayacak? Yarıyıl tatili kaç gün sürecek? Yarıyıl tatili sömestr kaç kün olacak?

2015 yılı yarıyıl tatili için geri sayım başladı.Yeni yıl için tatilin 4 gün olmasının ardından dinlenen öğrenciler şimdi yarıyıl tatilinin ne zaman olacağı hakkında meraklanmaya başladılar.

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı genelge ile eğitim ve öğretim kurumlarının 2014-2015 yılı içinde ne zaman tatil olacağını belirledi.

Milli eğitim bakanlığının eğitim öğretim takvimine göre 2014-2015 eğitim öğretim yılında 15 tatil bu yıl 26 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. 2 hafta boyunca sürecek olan yarıyıl tatili 9 Şubat Pazartesi günü sona erecek

Öğrenciler 9 Şubat 2015 Pazartesi günü ders başı yapacak. Bu yıl 12 Haziran 2015 günü ise öğrenciler yaz tatiline gidecekler.

Yeni yıl için tatil yapılacak günler herkes tarafından merak ediliyor. 2015 yılında toplamda 15.5 gün resmi tatil olacak, tatillerin 5 günü hafta sonuna denk geliyor.

BİZE ULAŞIN