Rize'ye esnaf üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rize'deki esnaf ve sanayicilere katkı sağlamak için dünyada benzer örnekleri bulunan Esnaf Üniversitesi Projesi'ni hayata geçirecek

Rize'ye esnaf üniversitesi
Türkiye'de bir ilke imza atan RTEÜ, dünyanın çeşitli gelişmiş ülkelerinde benzer örnekleri bulunan Esnaf Üniversitesi Projesi'ni Rize'de hayata geçirmeyi planlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, "Yeni Türkiye'nin yeni üniversite formatında üniversiteler kendi fil dişi kulelerine çekilmiş kendi kampüsü arasına sıkışmış bir yapı değildir. Yeni üniversite; şehri ile bölgesi ile bütünleşmiş, bölgesinin dertleri ile dertlenen, bölgesinin sorunlarına eğilen, bölgesinin sanayicileri ve STK'ları ile iş üreten iş yapan bir üniversite formatıdır. Bizde Recep Tayyip Edoğan Üniversitesi olarak kendimizi bu formatta dizayn etmek istiyoruz. Bunun için Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Üniversitesi -Sanayiciler İş Birliği Protokolü imzaladık.

Bunun gereği olarak Üniversite olarak Sanayici İş Birliği projesi geliştirdik. Ayrıca bir Esnaf Üniversitesi Projesi başlattık. Bu proje kapsamında çeşitli alanlarda çalışan esnafımız ve sanayicimiz var. Biz bunların sorunlarını dile getirmek, bölgemize ve ülkemize daha fazla hizmet etmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Müşteri ilişkileri, satış gibi konularda eğitim hizmetinde bulunmak istiyoruz. Esnaflarımızı kendi içerisinde alanlarına göre gruplandıracağız, üniversitemizde dünyada uygulanmakta olan üniversite formatını uygulayacağız" Şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN