E Okul - Özel okul ek yerleştirme sonuçları açıklandı!

MEB özel okullar için ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden ek yerleştirme sonuçlarına nasıl ulaşabilirsiniz? Ek yerleştirme sonuçları e-okul VBS giriş yaparak nasıl öğrenilir? E Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl giriş yapılır? Tüm bu detayları öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz

E Okul - Özel okul ek yerleştirme sonuçları açıklandı!
  1. Haberler
  2. Eğitim
Pazartesi 21.09.2015 14:45 ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel okulda eğitim görmek isteyen öğrencilere verilecek olan Özel Okullar Teşvik sonuçları 3 Eylül 2015 tarihinde açıklandı. Kayıt işlemlerinin 14-21 Eylül tarihinde sona ermesi sonrasında boş kalan kontenjanlar için özel okul ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

E-Okul özel okullar ek yerleştirme sonucu nasıl öğrenilir?

Özel okul kayıtları için başvurular 22 Eylül 2015 tarihi itibarı ile başladı.30 Eylül kadar sürecek olan kayıt işlemlerini ve özel okul ek yerleştirme sonuçlarını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi e-okul.meb.gov.tr/ ya da mebsis internet sitesine giriş yaparak, karşılarına çıkan ekran üzerinde üst alanda yer alan Öğrencinin TC. Kimlik Numarası ve Öğrencinin Okul Numarası, resimde bulunan rakamları girerek ya da aşağıda verilen linki tıklayarak, öğrenebilirsiniz.

2015 ÖZEL OKULLAR EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

E-Okul giriş nasıl yapılır?

(VBS) E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanması gerekiyor. Öyle ki öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası kullanılarak giriş yapılabilen bu sistem tüm bilgileri velilerin ayağına kadar getiriyor. Erişim sağlandıktan sonra E Okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden dilediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bu projenin en önemli amacı olan okul, öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkündür. Öyle ki veliler tarafından alınan geri bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu ve okul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU