E-Okul giriş nasıl yapılır?

E Okul Veli bilgilendirme sistemi (VBS) veliler için büyük kolaylık sağladı. VBS'ye giriş yaparak öğrencilerin ders notları ve devamsızlık gibi bilgilerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

E-Okul giriş nasıl yapılır?
  1. Haberler
  2. Eğitim
Perşembe 02.04.2015 22:36 ABONE OL
Velilerimiz kıymetli öğrencilerimiz olan çocuklarının okuldaki durumları hakkında bilgi alması için oluşturulan e-okul ile eğitim alanında büyük bir kolaylık getirilmiştir. Öyle ki anne ve babaların çocukları ile ilgili tüm ayrıntıları, notları, sözlü notları, yıl sonu ortalamaları, takdir teşekkür bilgilerini ve devamsızlıklarına ilişkin her ayrıntıyı okula gitmeye gerek kalmaksızın online olarak internet üzerinden bilgi sahibi olması mümkün hale gelmiştir. Tüm bunlar için ilk önce e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapılması yeterli olacaktır. Bunun için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL VELİ GİRİŞİ

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür. Öyle ki öğrencilerinizin devamsızlık durumlarını sorgulamak, öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek, karne notlarını sorgulama gibi pek çok işlem e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkündür.

(VBS) E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanması gerekmektedir. Öyle ki öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası kullanılarak giriş yapılabilen bu sistem velilere tüm bilgileri ayağına kadar getiriyor. Erişim sağlandıktan sonra e-okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden dilediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bu projenin en önemli amacı olan okul öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Öyle ki veliler tarafından alınan bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu veokul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.

Tüm bu bilgiler dahilinde sizlerde E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak belirtilen sorgulamaları gerçekleştirebilir ve bu doğrultuda öğrenciniz hakkında bilgi alabilirsiniz. MilliEğitim Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ve tamamen ücretsiz olarak velilerin bilgilendirmesi amacıyla kullanıma sunulan bu portal internet üzerinden her zaman erişime açıktır.

BUGÜN NELER OLDU