ÖSYM - YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 13 Eylül'de yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar YDS sınav sonucunu nasıl öğrenecek? ÖSYM sınav sonuçlarını nereden duyuracak? YDS ile ilgili tüm sorularınızın cevapları haberimizde...

ÖSYM - YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

13 Eylül 2015'te yapılan YDS sınavı (2015-YDS Sonbahar Dönemi) ardından adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla beklemeye başladı.

ÖSYM, YDS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir duyuru yapmadı. Ancak önceki yıllardan elde edilen verilere göre, sınav sonuçları genellikle sınavdan 2 hafta sonra açıklanıyor. Bu sebeple 2015 YDS Sonbahar Dönemi sonuçlarının bu hafta içinde açıklanacağı tahmin ediliyor. Peki YDS sınav sonuçları açıklandığında, adaylar sonuçlarını nasıl öğrenecek?

YDS sınav sonucu nasıl öğrenilir?

Adaylar YDS sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak sınav sonuçlarını öğrenebilecek. Sınav sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!


ÖSYM, YDS temel soru kitapçıklarında yer alan soruların https://ais.osym.gov.tr internet adresinden adayların erişimine açıldığını duyurdu.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Sınavı (2015-YDS Sonbahar Dönemi) 13 Eylül'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapıldı. ÖSYM tarafından düzenlenen YDS Sonbahar Dönemi, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde gerçekleştirildi. Sınav, saat 9.30'da başladı ve 150 dakika sürdü. Adaylar 2.5 saat boyunca sınavda ter döktü.

BİZE ULAŞIN