AÖF sınav sonuçları bugün açıklanacak mı?

Binlerce vatandaşın katıldığı AÖF final sınavları ile ilgili sonuçların açıklanması merakle bekleniyor. 14-15 Ocak tarihlerinde yapılan AÖF güz dönem final sınavları hakkında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan yaptığı açıklamada "Son 1 yıldır AÖF sına sonuçlarını 1 hafta içinde açıklıyoruz" dedi.

AÖF sınav sonuçları bugün açıklanacak mı?

AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'ın, son 1 yıldır sınav sonuçlarını 1 hafta içinde ilan ediyoruz, açıklamasında bulunması 14-15 Ocak tarihlerinde AÖF final sınavına giren öğrencileri meraklandırdı.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen 1.5 milyon öğrenci için beklenen açıklama. AÖF Güz Dönemi final sınavlarının sorunsuz şekilde tamamlandığını aktaran Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan: "Hava koşullarının da uygun gitmesiyle sınavlarda herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadı" "Son 1 yıldır sınav sonuçlarını 1 hafta içerisinde ilan ediyoruz" dedi.

AÖF TEK DERS SINAVI ÜÇ DERSE ÇIKARILDI

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Sistemi'ne kayıtlı yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren müjdeli haberi verdi. Rektör Gündoğan, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için uygulanan tek ders sınavlarının, bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

Prof.Dr. Gündoğan, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nin lisans veya ön lisans programlarında kayıtlı, üç dersten başarısız olan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere tanınan üç ders sınav hakkından hangi durumdaki öğrencilerin yararlanabileceğine de açıklık getirdi. Kayıtlı olduğu bölüm/programlarda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrencilerin üç ders sınavına girebileceğini yineleyen Prof.Dr. Naci Gündoğan, üç ders sınav hakkına ilişkin esasları şöyle sıraladı:"Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer.

Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına 'Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları' dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz."

AÖF SINAV DEĞERLENDİRME SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

BİZE ULAŞIN