Açık öğretim lisesi (AÖL) 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı? - AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? - İşte AÖL 2. dönem sınav soru ve cevapları!

18-19 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sonu sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL sınav soru ve cevaplarını açıkladı. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL 2. dönem soru ve cevaplarına hangi siteden ulaşılabilir? Merak edilen tüm soruların cevabı haberimizde!

Açık öğretim lisesi (AÖL) 2. dönem sınav sonuçları açıklandı mı? - AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? - İşte AÖL 2. dönem sınav soru ve cevapları!

MEB tarafından 19-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi sınavının sonuçları aday öğrenciler tarafından merak ile beklenen bir konu. Çoktan seçmeli sorulardan oluşan AÖL sınavlarında yanlış cevapların doğruları etkilemiyor ve sınavda 9 soruyu doğru yapan adaylar, o dersten başarılı sayılıyor. AÖL sınavının soruları, cevap anahtarları ile birlikte MEB'in resmi internet sitesinde yayınlandı. Adaylar soruların cevaplarının kontrolünü yapabilirler.


AÖL 2. DÖNEM SINAV SONUÇLARI BU TARİHTE AÇIKLANACAK!

AÖL 2. Dönem sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan iş takvimine göre 21 Nisan 2017 tarihinde açıklanacak. AÖL 2. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından da 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 3. Dönem kayıtları başlayacak. Yeni dönem için kayıt işlemleri 8 Mayıs ve 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.

AÖL MEZUNİYET ŞARTLARI NELERDİR?

Açıköğretim lisesinde okuyanların mezun olması için bir takım şartları yerine getirmesi gerekli. Bu şartlar şunlar;
-Toplam kazanılmış olan kredi sayısı 192 olmalı ve ortak derslerin tamamı başarılı olarak geçilmeli ya da muaf olunmalı.
-Öğrenim görülen dönem sayısının en az 8 ve üzeri olması gerekli.
-Genel Kültür haricinde, alan kredi sayısı 80 ve üzerinde olmalı.
-Dil Anlatım dersinde muafiyet yoktur. Bu yüzden bu dersten mutlaka başarılı olarak geçilmesi gerekli.
-Alan derslerinin tamamından en az 1 kez sınava girilmiş olması gerekli.
-Açık Lise mezunu olan kişilerin, YGS için başvuru yapabilme imkanı da bulunmaktadır. YGS'ye girebilmek için belirlenmiş olan kredi sayısının yeterli sayıda veya daha üzerinde olması gerekli.

AÖL 3. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

AÖL sınavları, MEB tarafından gerçekleştirilmektedir. AÖL sınavları her yıl 3 defa yapılır. Açık Lise'nin 2017 yılı 3 dönem sınavları da 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. 3. dönem de yapılacak olan sınav için giriş belgesi de 16 Haziran 2017 tarihinde alınabilecek. Açık Lise öğrencileri için sınav giriş belgeleri adreslerine, posta ile gönderilmeyecek. Sınava ait giriş belgeleri, öğrenciler tarafından sadece MEB'in resmi internet sitesi aol.meb.gov.tr üzerinden alınabilecek.

BİZE ULAŞIN