Uluslararası bir araştırma üniversitesi

Binden fazla uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü İZÜ, 25 farklı ülkeden akademisyenleri ve yüzde 30’u aşan lisansüstü öğrenim oranı ile uluslararası bir araştırma üniversitesi oldu

Uluslararası bir araştırma üniversitesi
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) doğa harikası kampusunda deneyimli akademik kadrosu, teknolojik araştırma altyapısı, uluslararası işbirlikleri ve yurtdışında eğitim imkânları ile öğrencilerine iyi bir eğitim sözü veriyor. 71 farklı ülkeden binden fazla uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü İZÜ, 25 farklı ülkeden akademisyenleri ve yüzde 30'u aşan lisansüstü öğrenim oranı ile uluslararası bir araştırma üniversitesi niteliği taşıyarak, başarı basamaklarını hızla tırmanıyor. Geçtiğimiz yıl bin 312 olan lisans öğrenci kontenjanını yüzde 100 doldurarak dikkat çeken İZÜ, bu yıl 8 fakültede 31 lisans programında başarı oranına göre burs yöntemi ile öğrenci alıyor. Çift anadal ve yandal programlarının ücretsiz olduğu İZÜ'de öğrencilere ikinci bir bölüm okumaları teşvik ediliyor. Ayrıca öğrencilerine staj imkânı da sağlayarak iş hayatına daha erken katılmalarını sağlıyor.

ALTUNİZADE YERLEŞKESİ AÇILIYOR
Halkalı merkez kampusunun yanı sıra Eyüp ve Kabataş'ta yerleşkeleri bulunan İZÜ, Anadolu Yakası'nın merkez noktalarından olan Altunizade'de öğrencilere kapılarını açıyor. Öğrencilerin talebi doğrultusunda belirlenecek dersler, Altunizade yerleşkesinde verilecek ve Anadolu Yakası'nda oturan öğrencilerin zamandan tasarrufları sağlanacak. İZÜ'nün inşaatı tamamlanan 13 bin 500 metrekarelik yeni kütüphanesi, Türkiye'nin en büyükleri arasında olacak ve 1 milyon kitap kapasitesiyle hizmet verecek.
BİZE ULAŞIN