TEOG 3. nakil sonuçları 2017 meb.gov.tr'de! - e okul ile TEOG nakil yerleştirme sonuçları sorgula

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği açıklamayı Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Yapılan duyuruya göre TEOG 3. nakil sonuçları 8 Eylül 2017 tarihinde açıklanacağı söylendi. Bu nedenle sabah saatleriden öğrenci ve veliler TEOG 3.nakil sonuçlarını beklemeye başladı. MEB'den gelen son duyuruya göre ise TEOG 3. yerleştirmeonuçları az önce açıklandı...

TEOG 3. nakil sonuçları 2017 meb.gov.tr'de! - e okul ile TEOG nakil yerleştirme sonuçları sorgula

Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği gün geldi ve çattı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre TEOG 3.nakil sonuçlarının bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Sabah saatlerinden itibaren ise TEOG 3. nakil sonuçları e okul ile sorgulanmaya başladı. e okul öğrenci girişi ile TEOG 3. nakil sonuçlarını açıklandığı an bu sayfadan hızlıca yapabilirsiniz. İşte TEOG yerleştirme sonuçları...

TEOG 3. NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI


Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı.

TEOG 3. NAKİL SONUÇLARI SORGULA

E-OKUL TEOG SORGULAMA SAYFASINA NASIL GİRİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir. Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır.

Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır.

Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir.

Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir.

Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN