Yarın yapılacak AÖL sınav giriş yerleri ve belgesi sorgula! - Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri

Açık Öğretim Lisesi okuyan binlerce öğrenci için beklenen gün geldi, çattı. 9-10 Aralık'ta yapılacak olan sınava sayılı saatler kala AÖL sınav yerleri sorgulanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinden (2017) AÖL sınav giriş yerleri ekranını adaylara açmıştı. Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri (belgesi) sorgulamak için detayları inceleyebilirsiniz.

Yarın yapılacak AÖL sınav giriş yerleri ve belgesi sorgula! - Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri

Milli Eğitim Bakanlığı, 9 ve 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerlerini açıklamıştı. Sınava sayılı saatler kala öğrenciler son hazırlıklarını yaparken bir yandan da AÖL sınav giriş yerleri ekranını sorgulamaya başladı. MEB'in aol.meb.gov.tr adresinden erişime açılan AÖL sınav yerleri bu başlık altından kolaylıkla öğrenilebiliyor. İşte Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgesi ekranı..

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri açıklandı. Adaylar aol.meb.gov.tr adresine aşağıda bulunan linke tıklayarak kolaylıkla ulaşabilir. TC kimlik numarası ve okul numarasını yazarak sınav giriş belgesini görüntüleyebilir.

(AÖL sınav giriş belgesi görüntülemek için tıkla)

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLA

MEB'DEN ÖNEMLİ DUYURU

Önemli Not: Sınava giriş belgeleri Internet Explorer' da sorunsuz açılabilmektedir. Diğer tarayıcıları (Google Chrome, Mozzila, Opera vb) kullanıp da sorun yaşayan öğrencilerimiz sınav giriş belgelerine erişiminde Internet Explorer' ı kullanabilirler.

AÇIK LİSE (AÖL) SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Ekim ayında yapılan sınavlar sonrası yeni kayıt işlemlerinin de tamamlanmasının ardından Açık Öğretim Lisesi 2017—2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlarının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL); lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen öğrencilerin eğitime devam etmek için uzaktan eğitim alarak dışarıdan okudukları lisedir. Burada alınan eğitim örgün eğitim ile eş değer niteliklerdedir. Açık öğretim lisesine ortaokul eğitimini almış, lise eğitimine devam edememiş her birey kayıt yaptırabilmektedir.

Açık öğretim lisesi de normal liseler gibi 4 yıl, 8 dönem eğitim vermektedir. Ancak 18 yaşından büyük öğrenciler için 1 yıl içerisinde 3 sınava girme hakkı verilmiştir. Bu haktan faydalanan öğrenciler eğitimlerini 2,5 yıl gibi bir sürede tamamlayabilirler.

Açık öğretim lisesi kitaplarını ücretsiz bir şekilde ikamet etmiş olduğunuz semtinizde bulunan liselerden temin edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN