AÖL sınav sonuçları 2017 ne zaman açıklanır? - Açık Öğretim Lisesi sınav sonucu açıklandı mı?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin heyecanla beklediği sınav 9 ve 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavın ardından ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak'' adaylar tarafından cevabı en çok merak edilen soruların başında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Peki 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonuçları 2017 ne zaman açıklanır? -  Açık Öğretim Lisesi sınav sonucu açıklandı mı?

9 ve 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Açık Öğretim Lisesi sınavı sonrası heyecan başladı. Sınava giren binlerce aday ''AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak'' sorusunun cevabını merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları hakkında MEB'den henüz resmi bir açıklama yapılmazken sonuçlar açıklandığı an da sabah.com.tr adresinden duyurulacak. Peki 9-10 Aralık 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

AÖL SINAV SONUÇLARI 2017 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, AÖL sınav sonuçları hakkında henüz resmi bir duyuru yayımlamadı. 9-10 Aralık'ta yapılan sınav sonuçlarının 31 Aralık 2017 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?


18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak-08 Şubat 2017 tarihinde yapılacak.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar. başvurabilir.

BİZE ULAŞIN