E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci girişi ve sınav sonuçları nasıl sorgulanır?

Yeni yıla girilmesi ile birlikte sömestr tatili için geri sayıma geçildi. Son sınavlarında artık tamamlanması ile e okul öğrenci giriş ekranında yoğunluk başladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde sınav sonuçları ve sözlü notlarına internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Peki e okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenci girişi ve sınav sonuçları nasıl sorgulanır?

2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı 22 Ocak 2018 Cuma günü verilecek karneler ile sona erecek. Son sınavlarını olan öğrenciler e okul öğrenci girişi yaparak sonuçları sorgulamaya başladı. Hemen hemen birçok okulda öğrencilerin alacağı notlar belirlendi. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde veliler internet üzerinden notları kolaylıkla görüntüleyebilir.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

e-Okul öğrenci giriş sisteminde yoğunluk başladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunun ilk yarısı 22 Ocak'ta sona eriyor. Hemen hemen tüm okullarda öğrencilerin alacağı sınav sonuçları ve sözlü notları belirlendi. Veliler, e okul sistemi üzerinden sınav sonuçları sorgulamak için e-okul.meb.gov.tr adresine hemen tıklayabilirler.

E-OKUL NOT ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

ÖĞRENCİLERİN KAÇ DEVAMSIZLIK HAKKI VAR?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.

BİZE ULAŞIN