e-Okul VBS girişi! e-Okul girişi karne notları takdir teşekkür hesaplama...

e-Okul takdir teşekkür hesaplama... Milyonlarca öğrencinin büyük bir merakla beklediği gün geldi çattı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. Bununla birlikte E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yoğunluklar yaşanmaya başladı. Milyonlarca öğrenci ve velileri e-Okul öğrenci girişi yaparak sınav sonuçlarını, karne notlarındaki son durumu kontrol ediyor. e-Okul öğrenci giriş ekranı ile takdir ve teşekkür hesaplama nasıl yapılır? sorusunun cevaplarını sizler için hazırladık.

e-Okul VBS girişi! e-Okul girişi karne notları takdir teşekkür hesaplama...

Sömestr tatili bugün başlıyor! Yoğun bir eğitim dönemini geride bırakan öğrenciler, bugün tatile çıkıyor. 19 Ocak 2018 tarihinden 5 Şubat 2018'e kadar tatil yapacak öğrenciler büyük bir merakla karne notlarını merak ediyor. Aynı şekilde öğrenciler ve velileri de e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden karnelerdeki son güncellemeleri takip ediyor. Takdir ve teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

E-OKUL'A NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Veliler, çocuklarının devamsızlıklarını, ders programlarını, sınav tarihlerini, tercih sonuçlarını e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenebiliyor. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? İlk olarak T.C kimlik numaraları ve okul numaraları hazırlanarak portala giriş yapılır daha sonra, resimdeki rakamlar kutusuna doğru kelimeler yazılarak sisteme giriş yapılır.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi -GİRİŞ-

e-OKul Öğrenci Girişi

TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Dönem sonuna yaklaşılmasıyla birlikte öğrenciler tarafından takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapıldığı da merak edilmeye başlandı. Takdir-teşekkür hesaplama E-Okul üzerinden yapılabilir. Öğrencilerin hesaplama yapabilmesi için, öğretmenler tarafından tüm ders notlarının sisteme yüklenmiş olması gerekir. Ders notları sisteme yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına bakılır. Dönem sonunda hangi belgenin alınacağını, yıl sonu başarı puanı belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı;

85,00 – 100 puan aralığında olanlar takdir belgesi,

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar da teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar.

BİZE ULAŞIN