Başakşehirli öğrencilere üç boyutlu tasarım eğitimi!

Sömestr tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler. Başakşehir Living Lab'de buluştu. Geleceğin tasarım mimarları olmaya aday öğrenciler, Tinkercad programı ile tasarımlarına boyut kazandırdı.

Başakşehirli öğrencilere üç boyutlu tasarım eğitimi!

Türkiye'de inovasyon ve girişimciliğin yeni adresi Başakşehir Belediyesi Living Lab Merkezi'nde gerçekleşen etkinliklerde öğrenciler, 3 boyutlu tasarım eğitimi alıyor. Hem sömestr hem de yaza tatili için planlanan eğitimlerden 9-12 yaş aralığında öğrenciler ücretsiz olarak faydalanıyor.

ÖĞRENCİLER EĞİTİM ALDIKTAN SONRA

Üç boyutlu konuşabilmek, tasarım yapabilmek, en önemlisi de üreten nesiller yetiştirmek için çalışmalar yapmak, programın en temel hedefleri arasında yer alıyor. Öğrenciler eğitimlerini aldıktan sonra kendi başlarına ihtiyaçları olan nesneleri tasarlayabilir ve baskısını alabilir seviyeye geliyorlar.

Tinkercard tasarım eğitimiyle hem eğlenen hem de öğrenen miniklerin, 15 kişilik, kontenjanlı eğitimleri 3 gün sürecek. Öğrenciler, toplamda 12 saat eğitim alacaklar. Başakşehir Living Lab, öğrencilerin bu tür eğitimleri alabilecekleri her türlü donanıma sahip

BİZE ULAŞIN