YKS 2020 ne zaman yapılacak? ÖSYM ile 2020 YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?

2020 YKS üniversite sınavının ne zaman, hangi tarihte yapılacağı yoğun olarak araştırılıyor. Hayalini kurduğu üniversiteye gidebilmek için emek veren ve çalışan öğrencileri yakından ilgilendiren üniversite sınavı 2020 yılında hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılacak olan üniversite sınavı için heyecan dorukta. Çalışmalarına devam eden öğrenciler güncel olarak konu ile ilgili en yeni bilgileri de öğrenmek istiyorlar. Peki bu yıl YKS ne zaman yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?

YKS 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?
Perşembe 07.11.2019 15:37
Son Güncelleme: Perşembe 07.11.2019 15:38
ABONE OL

Yurt genelinde binlerce öğrencinin ter dökeceği üniversite sınavı yoğun olarak araştırılıyor. Temel Yeterlilik, Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil Testi olmak üzere üç farklı oturumda gerçekleştirilecek olan 2020 ne zaman yapılacak? Hayalini kurduğu ve emek verdiği üniversiteye gidebilmek için ter döken, çalışan, programlarını zamanında uygulayan öğrenciler konu ile ilgili en güncel bilgileri öğrenmek isterken sınav takvimini de araştırıyorlar. Üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan , hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?

2020 YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS 2020 için üniversite adayları gözlerini ÖSYM'ye çevirdi. Adaylar süreç ile ilgili tüm detayları öğrenmek isterken araştırmalarına hız kazandırdı. Haberimizin devamından YKS 2020 süreci ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

YKS 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?

YKS 2020 BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 başvuru tarihleri ile ilgili de henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 15-16 Haziran 2019'da yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) başvuruları, 12 Şubat-6 Mart 2019'da alınmaya başlandı, sonuçlar ise 18 Temmuz 2019'da açıklanmıştı.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVINA (YKS) KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar sınava başvurabilirler.

YKS 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?

YKS SINAVINA BAŞVURU İŞLEMİ NEREDEN YAPILIR?

Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden başvuru yapabilirler.

YKS 2020 ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM ile YKS üniversite sınav tarihi belli oldu mu?