E Okul’a nasıl girilir? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrenciler ve veliler birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Başta sınav sonuçları, sözlü notları, devamsızlık bilgileri olmak üzere sistem üzerinden daha birçok merak edilen konuya E Okul ile ulaşmak çok daha kolay hale geldi. E Okul’a nasıl girilir sorusu da birçok öğrenci ve veli tarafından araştırılıyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için izleyeceğiniz adımlar ise oldukça basittir. Peki, E Okul’a nasıl girilir?

E Okul’a nasıl girilir? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi!
Perşembe 21.05.2020 23:37
ABONE OL

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenciler birçok bilgiye kolaylıkla ulaşma imkânına sahip oldu. Neredeyse merak edilen tüm bilgileri buradan görüntüleyebilen öğrenciler giriş işlemleri ile ilgili detayları da merak ediyor. Sınav sonuçları, sözlü notları, ders programı, devamsızlık gibi bilgilere erişmek isteyen bazı kişiler E Okul'a nasıl girilir sorusuna da cevap arıyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak ise oldukça kolaydır. Sisteme başarılı bir şekilde girebilmek için TC kimlik numarası ve okul numarasının doğru şekilde yazılması gereklidir.

E OKUL'A NASIL GİRİLİR?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak için öncelikle TC kimlik numarası ve okul numaranızı doğru olarak bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere sahipseniz ve e okul sistemine giriş yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak için aşağıda bulunan bağlantıya tıklayabilir, anlatımdaki adımları izleyebilirsiniz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ İŞLEMİ

E Okul'a giriş yapmak için;

https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresine gidiniz.

Karşınıza gelen pencerede 'Veli Bilgilendirme Sistemi' tıklayın.

TC kimlik numarası, okul numarası ve resimde bulunan rakamları doğru yazarak 'giriş' butonuna tıklayın.

Bu işlemin ardından güvenlik için sizden bazı bilgiler daha istenecektir. Bu bilgileri de doğru işaretledikten sonra e okul sistemine başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız.