YÖK'ten flaş duyuru - Üniversitelerin açılma tarihi belli oldu mu? 2020 Üniversiteler ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrencinin merak ettiği "Üniversiteler ne zaman açılacak?", "Üniversiteler ne zaman açılıyor?" gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Devlet ve vakıf üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun olarak araştırılan bu konu hakkında YÖK son dakika açıklamalarında bulundu. Bilindiği üzere; corona virüsü salgını nedeniyle eğitim öğretim sistemi uzaktan eğitim şeklinde devam etmektedir ve yüz yüze eğitim yapılmamaktadır. Öte yandan 11 Mayıs tarihinde başlayan normalleşme süreci ile birlikte üniversitelerin açılış tarihi de araştırılan konular arasında yer aldı. Buna göre; üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte YÖK'ten son dakika açıklaması!

YÖK'ten flaş duyuru - Üniversitelerin açılma tarihi belli oldu mu? 2020 Üniversiteler ne zaman açılacak?
Cumartesi 23.05.2020 09:37
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2020 09:38
ABONE OL

Corona virüsü salgını nedeniyle ülkemizde eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim sistemi ile devam ediyor. Öte yandan MEB'ten gelen açıklamaya göre; okulların açılış tarihi Eylül ayına ertelendi. Hal böyle olunca üniversite öğrencileri ile ilgili bilgi almak istiyor. Bu bağlamda; internet üzerinden "?", "?" gibi soruların yanıtları araştırılıyor. konuya ilişkin açıklamalarında bulundu. Buna göre; üniversiteler ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? YÖK AÇIKLADI!

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, üniversite yetkili kurullarınca tercih edilecek dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılacağı bildirildi.

İşte devamı...