Kurada evi çıktı sevinçten bayıldı

TOKİ'nin yoksullar için yaptığı 100 lira taksitli konutların ilk kura çekimi Antalya'da yapıldı. Kurada ev çıkan vatandaşların kimi sevinçten bayıldı, kimi de göbek attı

Cuma 08.05.2009
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009
ABONE OL
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından alt gelir grubu ve yoksullar için yapımı planlanan 100 lira taksitli 1artı 1 evlerin kura çekimi ilk kez Antalya'da gerçekleştirildi. Antalya'nın merkez Döşemealtı ilçesi Çıplaklı mevkisinde yaptırılacak 488 konut için, 44'ü özürlü 755 vatandaş başvurdu. Noter huzurunda yapılan kurada ismi çıkanların bazıları sevinçten bayılırken bazıları da göbek attı. Kurada ismi ilk çıkanlar arasında yer alan Şefika Başlık (48), bir süre fenalık geçirdi. Eşi olmayan, 3 çocuğuna bakabilmek için de temizlik yaptığını belirten Başlık, 300 lira kira ödediğini, artık kira ödemekten kurtulacağı için çok mutlu olduğunu kaydetti. Özürlü oğlu Mustafa Demir'e kurada daire çıkan anne Şükriye Demir'in sevinci salonu adeta inletti. Kurada adı çıkan Fehmi Ateş ise tribünlerden sahaya atlayarak, notere ve TOKİ yetkililerine sarıldı.

TELEFONLAR KİLİTLENDİ
Öte yandan, TOKİ'nin erken ödeme indirimi devam ediyor. 2008 sonuna kadar konut ve işyeri alıp borcun kalan bakiyesini erken kapatmak isteyenlere yapılan yüzde 21 indirim kampanyasında son üç haftaya girildi. Yoğun talep üzerine başlatılan kampanyanın ilk günlerinde TOKİ'nin telefonları kilitlendi.