Türk Telekom internette tek fiyata en yüksek hızı sunacak

Türk Telekom internet hızını 8 Megabite çıkaran 3 yeni toptan tarife açıkladı. 1 Megabit kotalı kullanıcıların hızlarını 8 kat artıracak tarifelerde sınırsız kullanıma 15 GB limiti geldi

Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Türkiye'nin tek ADSL toptancısı Türk Telekom internet hızını 8 megabite çıkaran 3 yeni tarife açıkladı. Türk Telekom 1 megabit kotalı kullanıcılarının hızlarının 8 kat artacak yeni tarifelerde sınırsız kullanıma da 15 GB limiti geldi. Diğer tarifelerde hiçbir değişiklik olmadı. İnternette toptan fiyatların düşmesi tüketicinin servis sağlayıcıların yeni tarifeleri faturalara ve internet hızlarına uygulamasını bekliyor.

YÜKSEK HIZ DÜŞÜK FİYAT

6 milyonuncu ADSL abonesine ulaşan Türk Telekom hız limitini yukarı çekmeye başladı. Sadece hızlı internete değil, içerik konusunda da adım atan Türk Telekom toptancı olarak tek başına girdiği hız yarışında çıtayı yükseltiyor. Türk Telekom bu tarifeyi toptan olarak pazara sunuyor. Müşterilere yansıyacak fiyatları ise İSS'lerin (İnternet Servis Sağlayıcı) kendilerinin belirlemesi gerekiyor. Türk Telekom, bu yeni internet hizmetinde 8 Megabite kadar olan tüm internet tarifelerini 4 GB, 6 GB ve sınırsız seçenekleriyle pazara sunuluyor. Türk Telekom'un teknolojik altyapısına ilişkin bilgiler veren Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer, sadece 2008 yılında sabit, mobil ve genişbant altyapısına konsolide olarak 1,8 milyar TL yatırım yapıldığını, 2009 yılında ise 1,8-2 milyar TL yatırım yapılmasının hedeflendiğini söyledi. Dinçer, sözlerine şöyle devam etti: "Artık 8 megabit seviyesinde yüksek hızları abonelerin yüzde 85'i kullanabilir hale geldi. Daha fazla kişinin daha hızlı internet bağlantısına daha düşük ücretle erişebilmesi hedefiyle yatırımlarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz."