Haber turu.

Cumartesi 16.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 16.05.2009
ABONE OL
Osman Yalçın'a 9.8 milyon TL'lik haciz
NATO'YA
8 milyar dolarlık inşaat işi yapan Faruk Yalçın'ın vefatı sonrası Yalçın Ailesi'nde sıkıntılar, bankaların hacizleriyle yeni bir dönemece girdi. Bankaların 34 milyon euroluk alacakları nedeniyle grup şirketlerine haciz kararı almasının ardından hafta içinde bir de eve haciz için geldiği öğrenildi. Makyal'ın başına geçen Osman Yalçın'ın Nisan'da bankalarla protokol yapmasına karşın hafta içinde bankalardan biri 9.8 milyon TL'lik alacağı için avukatları aracılığıyla evindeki tüm tabloları ve aile fertlerine ait olan dört otomobile haciz işlemi başlattığı belirtildi.

Lipsky, TÜSİAD YİK için Bodrum'a geliyor
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısı, 18- 19 Haziran'da Bodrum'da yapılacak. TÜSİAD'dan alınan bilgiye göre, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası'nda üst düzey yetkililer de konuşmacı olarak toplantıya davet edildi. Bu kapsamda, 19 Haziran'da IMF Birinci Başkan Yardımcı John Lipsky ile Dünya Bankası üst düzey yöneticilerinden Ngozi Okonjo- Iweala'nın birer konuşma yapması planlanıyor. Toplantıya Türkiye'den de ekonomiyle ilgili bakanların katılması bekleniyor.

Özel sektör 37 milyar $ borcu 1 yılda kapatacak
MERKEZ Bankası verilere göre bankalar hariç özel sektörün Mart 2010'a kadar ödenmesi gereken borçların (kısa ve uzun vadeli) miktarı 37.3 milyar dolar olarak açıklandı. Özel sektörün yurtdışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu Mart sonunda 133.4 milyar dolara geriledi. Rakam 2008 sonunda 140.2 milyar dolar olmuş ardından düşüşe geçerek Ocak sonunda 135.8 milyar dolara, Şubat'ta 133.5 milyar dolara gerilemişti. Bankalar hariç özel sektörün yurtdışı kısa vadeli borcu Mart sonunda 1.94 milyar dolar, bankaların kısa vadeli borcu 7.4 milyar dolar olarak açıklandı.