Koç gençlere başarının sırrını açıkladı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un, İzmir'deki Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Lisesi öğrencileriyle basına kapalı gerçekleştirdiği toplantıda, öğrencilerin "Başarının sırrı nedir?" şeklindeki sorusuna, "Çalışmak, çalışmak, çalışmak" cevabını verdiği öğrenildi.

Perşembe 21.05.2009 00:00
ABONE OL
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding CEO`su Dr. Bülent Bulgurlu, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç ve Koç Holding Grup başkanları ile Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni ziyaret etti. Mustafa Koç, Bülent Bulgurlu ve Ali Koç, okulda basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerle sohbet etti. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Okul Müdürü Enver Türkoğlu, Koç Holding yöneticilerinin okula gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Koç Holding'in "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesi kapsamında Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Lisesi'nde öğrenim gören 23 öğrenciye dört yıl boyunca burs verdiğini belirten Türkoğlu, burs alan öğrencilerin mezun olduktan sonra Koç Holding bünyesinde işe alınacaklarını bildirdi.

Toplantıda okulun laboratuvar, makine ve teçhizat eksikleri bulunduğunu anlattıklarını belirten Türkoğlu, Mustafa Koç'un bu konuyla ilgileneceğini ve burs verdikleri öğrenci sayısını artıracaklarını belirttiğini söyledi. Koç Holding'in bursuyla öğrenimini sürdüren öğrenci Uğur Gürsel ise, Mustafa Koç'un basına kapalı gerçekleşen toplantıda öğrencilerin "Başarının sırrı nedir?" şeklindeki sorusuna, "Çalışmak, çalışmak, çalışmak" cevabını verdiğini belirtti. Koç Topluluğu şirketlerinin verdiği destekle sanayi eğitim işbirliğinin en önemli örneklerinden "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" projesi ile 81 ilde 258 okulda, 8 bin meslek lisesi öğrencisine staj destekli eğitim bursu, koçluk ve kişisel gelişim imkanları veriliyor. Öte yandan basın mensuplarının toplantıdan görüntü almasına izin verilmedi.