Finansbank maaş kartı ile taksitli alışveriş yaptıracak

Finansbank, dünyanın taksit yapan ilk banka kartı olan 'CardFinans Nakit'i müşterilerinin beğenisine sundu. Uygulamayla bankamatik kartlarının kullanımı da yaygınlaşacak

Cumartesi 23.05.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 23.05.2009
ABONE OL
Finansbank, ekonomik kriz nedeniyle durgunlaşan piyasayı harekete geçirecek yeni bir uygulama başlattı. Banka, dünyanın taksit yapan ilk banka kartı, Card Finans Nakit'i müşterilerinin hizmetine sundu. Hem taksit hem de para kazandıran yeni uygulama ile hesabında bin 500 lira mevduatı olan ve 12 taksitle bin 200 liralık alışveriş yapan kart sahipleri, alışveriş yaptığı anda ilk taksit olan 100 lira hesabından çekebiliyor. Kalan taksitlerin toplam tutarı olan bin 100 lira, Finansbank tarafından vadeli bir hesaba alınıyor ve günlük olarak faiz işletiliyor. Her taksit tarihinde 100 lira vadeli hesaptan alınarak taksit ödeniyor. Böyle bir alışverişten CardFinans Nakit sahibi, yaklaşık olarak 40 lira faiz geliri elde ediyor.

HEDEFİMİZ BÜYÜK

Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Temel Güzeloğlu, yeni ürünleriyle yaşlılar, genç kuşak ve kredi kartından ağzı yanmış kişileri kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Güzeloğlu, " Ürün tutarsa ulaşacağımız müşteri sayısı, kredi kartı müşteri sayısının tamamı olabilir. Bizim 3.5 milyon kredi kartı, 2 millyon da banka kartı müşterimiz var" dedi.

BANKAMATİKLER ÖNEMLİ ALTERNATİF
Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Temel Güzeloğlu, cüzdanlarda pasif halde duran banka kartlarını harekete geçirmeyi amaçladıklarının altını çizdi. Türkiye'de bazı kalıplaşmış düşüncelerin olduğuna işaret eden Güzeloğlu "Alışverişte sadece kredi kartı kullanılır. Banka kartları ise sadece ATM'lerden para çekmeye yarar' diye düşünülüyor. Oysaki banka kartı gibi önemli bir alternatif bulunuyor" dedi. Türkiye'deki toplam harcamaların yüzde 59'unun kartlar üzerinden yapıldığına dikkat çeken Güzeloğlu, "Bu rakamın yüzde 98'i kredi kartı, yüzde 2'si banka kartlarına ait. Biz bu tabloyu değiştirmek istiyoruz" diye konuştu.