1 TL'lik ayakkabı izdihamı

Flo Ayakkabı mağazasının Türkiye'deki 54'üncü mağazası, Ankara Kızılay'da açıldı.

Çarşamba 03.06.2009 12:45
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009 12:45
ABONE OL
Açılışa özel düzenlenen ve çifti 1 liradan başlayarak 39,95 liraya kadar çıkan kampanyadaki ayakkabılar için vatandaşlar sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yoğun talep nedeniyle mağaza kepenkleri yarıya kadar indirilerek, vatandaşlar sırayla içeriye alınırken, kasalarda da uzun sıralar meydana geldi.

Açılış nedeniyle sayılı sayıdaki ayakkabılar bayanlar için 9,95-19,95 lira, çocuk ayakkabıları 9,95 lira, erkek ayakkabıları 19,95 ve spor ayakkabıları 39,95 lira gibi fiyatlardan satılırken, bebek ayakkabıları ise yalnızca 1 liradan satıldı.

Mağaza yetkilileri talepten duydukları memnuniyeti dile getirirken,vatandaşların sabahın saat 5'inde sıraya girdiğini ve mağazanın saat 09.00'da açıldığını söyledi. 1 liraya satılan bebek ayakkabılarının ilk yarım saatte tükendiğine dikkati çeken yetkililer, müşterilerin bazılarının 10'ar 15'er çift ayakkabı aldığını bildirdi.

Vatandaşlardan bazıları kampanyalı ürünlerin oldukça ekonomik olduğunu belirtirken, bazıları da aslında fiyatların yanıltmaca olduğunu indirimli ürünlerin zaten tükendiğini, diğer ürünlerin de başka mağazalarda satılan fiyatlarda olduğunu savundu.

Flo Genel Müdür Yardımcısı Hakan Erdoğan da Ankara'da 7'inci mağazayı açtıklarını ve 5 Haziran'da da aynı kampanyayla Sıhhiye'de bir mağaza açacaklarını bildirdi.

Kriz ortamına rağmen satışların oldukça iyi olduğunu ve halkın kampanyaya büyük ilgi gösterdiğini belirten Erdoğan, kendilerinin indirimli ayakkabılarda herhangi bir alım kısıtı da yapmadıklarını, müşterinin istediğine göre taksitli satış da yaptıklarını söyledi.

Açılış nedeniyle tüm ürünlerde indirime gidildiğini bazı ürünlerin ise maliyetin çok altında satıldığını anlatan Erdoğan, stokların kısa sürede tükenmesine tedbiren diğer şubelerden de gün içinde ürün takviyesi sağlayacaklarını kaydetti.