Hido'yu Nicholson'la izlemek 28 bin dolar!

İstanbul'da Formula 1'i boş tribünler izlerken, Los Angeles'te NBA'nın final maçında Jack Nicholson'un yanındaki koltuk internette 28 bin dolara satılıyor

Pazartesi 09.06.2009
ABONE OL
Oyun ve eğlence teknolojileri fuarı E3'ü izlemeye gittiğimiz Los Angeles'te kongre salonunun yanındaki Staples Center'da NBA finali ilk maçını Los Angeles Lakers ve Orlando Magic'in oynayacağını duyunca bilet aramaya başladık. Orlando Magic'de Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun da finalde oynaması bilet bulmak için bizi daha da kamçıladı. Barrys.com internet sitesi üzerinden bilet bulduğumuza inanamadık. Ancak normalde 160 dolara satılan biletler 2 katına çıkmıştı. Jack Nicholson'un yanındaki koltuğun 28 bin dolara satıldığı karşılaşma için en arka sırada 350 dolara bilet bulunca şansımızı tepmedik. Oyuncularına yılda 76 milyon dolar ödeyen Los Angeles Lakers ile 68 milyon dolar ödeyen Orlando Magic'in karşılaşmasını Nicholson'un yanında izlemek varken, en arkada oturmak rahatsızlık verince Türk işi taktiklere başvurduk.

'ARKADAŞA BAKACAĞIM'
İlk yarı biter bitmez yerimizden kalkıp, binlerce dolara satılan koltuklara "Arkadaşa bakıp çıkacağım" taktiğiyle oturduk. Keyifle izlediğimiz maçtan sonra çektiğim fotoğrafları arkadaşlara gösterirken Meksika göçmeni Amerikalı arkadaş kamerama övgüler yağdırdı. Bunun kameranın değil, çekenin bulunduğu yerin mahareti olduğunu söyleyince, gözleri fal taşı gibi açıldı. "Nasıl girdiniz oraya?" sorusunun yanıtı hazırdı: "Arkadaşın serbest geçiş kart var!"

20 BİN TARAFTAR İZLİYOR!
375 milyon dolara 1998 yılında inşa edilen Los Angeles Staples Center, 20 bin kişilik kapasitesiyle 5 ayrı takıma ev sahipliği yapıyor. Los Angeles Lakers ve Clippers gibi NBA (National Basketball Association; Ulusal Basketbol Birliği) takımı dışında, kadın basketbol, buz hokeyi, Amerikan Futbolu takımlarına da hizmet veriyor. 20 bin taraftar 334 bölümde oturuyor. Salonda boks maçları ve konserler de düzenleniyor.

NBA FİNAL MAÇININ CÜZDANA MALİYETİ
* En ucuz tişört: 22 dolar
* Kobe Bryant forması: 210 dolar
* Araç park ücreti: 40 dolar
* 1 şişe su: 3.75 dolar