Fenerbahçe ve Galatasaray devlete 2.6 milyon TL borç taktı

Devlete en borçlu takımlar arasında Galatasaray ve Fenerbahçe de yer alıyor. Aslan'ın icra borcu dikkat çekerken, şampiyon Beşiktaş'ın da bulunduğu 8 takımın tek kuruş borcu yok

Çarşamba 11.06.2009
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009
ABONE OL
Avrupa ve Türkiye'de aradığını bulamayan Galatasaray ve Fenerbahçe, mali anlamda da hayal kırıklığı yarattı. Teknik direktör olarak Rijkaard transferiyle dikkatleri üzerinde toplayan Galatasaray ile Daum'la yola devam kararı alan Fenerbahçe, devlete en borçlu kulüpler listesinde üstte yeraldı. Fenerbahçe'nin sadece Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne (GSGM) borcu bulunurken, bunun da 1 milyon 41 bin TL olduğu öğrenildi.

GALATASARAY İCRALIK

Galatasaray'ın ise hem GSGM, hem de icraya toplamda 1 milyon 586 bin TL'lik borcu bulunuyor. Sarı kırmızılıların, GSGM'ye 1 milyon 356 bin TL, icraya da 230 bin TL'lik borç ödemesi bulunuyor. Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Divan Kurulu toplantısında mali sıkıntının bir gerçek olduğunu vurgularken, kulübün şubat itibariyle borcunun 346 milyon TL'ye ulaştığı bildirildi.

BEŞİKTAŞ BORCUNA SADIK

Beşiktaş ise sezonu şampiyon kapatırken devlete de bütün vergi borçlarını ödeyerek aslında Maliye'den bir takdir belgesini hak etti. Beşiktaş gibi ligi borçsuz kapatan takımların sayısı da az değil. Sekiz takım borçsuz çıktı. Gençlerbirliği, Hacettepe, Denizlispor, Ankaraspor, Kayserispor, Sivasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor da borçsuz kulüpler arasında. Sezonun en borçlu takımı ise Kocaelispor oldu. Küme düşen yeşil-siyahlı kulübün toplam borcunun 36 milyon TL olduğu öğrenildi.