İlk üçüz gökdeleni Göztepe'ye dikecek

Dumankaya İnşaat Türkiye'nin ilk üçüz gökdelenini Göztepe'ye dikiyor.1503 konuttan oluşan projeye 6 bin ön talep geldi

Çarşamba 11.06.2009
ABONE OL
Dumankaya İnşaat, Türkiye'nin ilk üçüz residence gökdelenini Göztepe'de inşa ediyor. Dumankaya İkon adıyla yapılacak ve 149 metre uzunluğunda olacak proje 1022'si rezidans daire ve 31'i home office olmak üzere toplam 1503 konuttan oluşacak. 31 ile 240 metrekare arasında değişen daire tiplerinden oluşacak Dumankaya İkon'daki daire fiyatları 99 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL aralığında olacak. 18 dönüm arazi üzerine inşa edilecek projenin inşaatına Temmuz ayında başlanacak, 2012'de ise teslim edilecek. İstanbul'un ikon yapılarından Galata Kulesi'nde yapılan basın toplantısında konuşan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Ali Dumankaya, ön satışların dün başladığı projede portföylerinde bulunan müşterilerden 6 bin ön talep aldıklarını da söyleyedi. '

NİŞ PAZAR OLUŞTURDUK'

Dumankaya, projenin A ve B gelir grubuna hitap edeceğini söyleyerek Ekim ayından bu yana kriz dönemine özel 5 proje lanse ettiklerini hatırlattı. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Uğur Dumankaya ise yılın ikinci yarısında 5 yeni projeyi daha lanse edeceklerini söylerken "Niş bir pazar oluşturduk. 700-800 dairelik projelerimizin çoğu satıldı. A ve B gelir grubuna hitap eden bu projeyi de ulaşılabilir fiyat politikasıyla tüketicilerin beğenisine sunacağız" diye konuştu. 2009 yılına 10 ayrı proje ile girdiklerini belirten Dumankaya, "Bu yıl toplam 574 milyon TL yatırım değerinde 3 bin 581 konut yapacaklarını açıkladı. Dumankaya ayrıca İkon projesinin bu yıl yapacakları projeler arasında en yüksek yatırım değerine sahip proje olacağını ve 300 milyon TL tutarında değer yaratacağını söyledi.

'Krizin etkisini hissetmedik'
ALİ Dumankaya, bu yıl yüzde 33 büyüme hedefi koyduklarını da kaydederken "Belki de bu oran yüzde 50'ye ulaşacak" diye konuştu. Piyasanın nabzını tuttuklarını söyleyen Dumankaya bu nedenle krizin etkisini tam anlamıyla hissetmediklerini de sözlerine ekledi. Dumankaya İKON'da ön talepte ciddi bir taleple karşılaştıklarını da söyleyen Dumankaya, "Projenin başlangıç ve bitişi arasında ciddi bir fiyat farkı oluşabilir" dedi. Projedeki metrekare fiyatlarının 3 bin 100 ile 3 bin 900 dolar arasında değiştiğini söyledi.