Schneider Electric, Conzerv Systems'i satın aldı

Schneider Electric, enerji verimliliği alanında Hindistan pazarı şirketlerinden Conzerv Systems'i satın aldığını duyurdu.

Perşembe 11.06.2009 13:31
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 13:34
ABONE OL
Schneider Electric'ten yapılan yazılı açıklamada, şirketin Conzerv Systems'in ürünlerinin katılımıyla, özellikle Hindistan'da, önemli pazar payı elde edeceği belirtildi.

Bölgede enerji verimliliği alanında yeni fırsatları değerlendirecek olan Schneider Electric'in, ''Conzerv Systems'ın 10 milyon avronun üzerine çıkan satış rakamı''na da sahip olacağı kaydedildi.

Schneider Electric Asya Pasifik Operasyon Bölümü Başkan Yardımcısı Russell Stocker, değerlendirmesinde, Conzerv ile birlikte, artık Hindistan'da denetim, ölçüm, aktif çözüm ve izlemeyi içeren ''mükemmel'' enerji verimliliği portföyüne sahip bulunduklarını belirtti.

Stocker, Conzerv'in, şirketi Hindistan'da enerji verimliliği alanında önemli güç haline getireceğini ve bu alandaki gelişimlerini hızlandıracağı için heyecanlı olduklarını ifade etti.

Conzerv Genel Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hema Hattangady, ''Aynı ekibin bir parçası olmak, Hindistan vizyonumuzu tamamlamamıza yardımcı olacak. Fakat bununla da kalmayıp, Schneider Electric'in global varlığı sayesinde mevcut çözümlerimizi artık tüm dünyaya ulaştırabileceğiz'' dedi.