Yaşlı Kurt yemek yiyip 4.2 milyon dolar topladı

ABD'li ünlü yatırımcı Buffet ile öğle yemeği bu yıl da açık artırmaya çıktı. 9 yıldır düzenlenen yemeklerden 4.2 milyon dolar sağladı

Pazartesi 23.06.2009
Güncelleme: Salı 23.06.2009
ABONE OL
Einstein, Newton, Galile ya da Gandhi ile birkaç saatlik görüşme ve aynı zamanda yemek yemek için servetinizin ne kadarını gözden çıkarırdınız? Ya da yatırım dünyasının gurusu olarak bilinen ünlü Amerikalı yatırımcı Warren Buffet ile başbaşa bir öğle yemeği için? Diğerlerini bilmiyoruz ama yaşlı kurt lakabıyla anılan dünyanın en zengin yatırımcısı Warren Buffet ile baş başa öğle yemeğinin bedeli geçtiğimiz yıl tam 2 milyon 100 bin dolardı. 9 yıldır hayır amacıyla yapılan açık artırmada en yüksek parayı verenle öğle yemeği yiyen Buffet geçtiğimiz yıl fiyatını 3'e katlamıştı. Ancak eBay sitesinde başlayan açık artırmanın bu yıl geçen yılki kadar karlı geçmesi beklenmiyor.

9 YILDA 4 REKOR

Pazar günü başlayan Cuma günü 17:00'de sona erecek 25 bin dolarla başlayan açık artırmada şu ana kadar yüksek teklif 25 bin 400 dolara ulaştı. Toplanan para her yıl olduğu gibi San Fransisco'da evsiz ve yoksullara yardım eden Glide Fonu'na bağışlanacak. Geçen yıl 2 milyon 100 bin dolar teklif eden Hong Konglu yatırım fonu yöneticisi işadamı Zhao Danyang, Çarşamba günü New York'taki bir biftek lokantasında Warren Buffet'le yemek yemeye hazırlanıyor.