Ağaoğlu: Seyrantepe'ye sosyal sorumluluk diye baktım, o defteri kapattım

Ağaoğlu: Seyrantepe Stadı projesine sosyal sorumluluk olarak baktığını ancak projeyle artık ilgilenmediğini kaydetti

Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Galatasaray'ın Seyrantepe Stadı'nda Eren Talu-Dhabi Group konsorsiyumuna ortak olacağına yönelik iddialara, "Seyrantepe Stadı'na bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakmıştım. İş yarım kalmasın diye düşünerek ortaklığı düşündüm. Ancak gazım kaçtı. Artık Seyrantepe Stadı ile ilgilenmiyorum" diye konuştu. Ağaoğlu, "Hevesimi kaçırdılar. Böyle şaibeli bir işin içinde olmak istemem. Daha sonrasında ortaklık için beni çok aradılar. Ama ben o defteri kapattım" dedi.

4 BİN KONUT OLACAK

Ağaoğlu'nun Ataşehir'de yapacağı yeni projesi My Towerland'in 4 bin konuttan oluşacağı ve ilk etabı olan 1000 konutun 2010 yılında teslim edileceği öğrenildi. Ağaoğlu, projenin tarihini gelen talepten dolayı öne çektiklerini kaydederek önümüzdeki haftadan itibaren satışlara başlayacaklarını söyledi. Bu arada Towerland projesinin tanıtımı için Ağaoğlu daire sahipleri ve Ataşehir sakinlerine geçtiğimiz akşam verilen Tarkan konseri ile tanıtıldı. Ağaoğlu, Tarkan'ın daha önce annesi, kardeşi ve kendisi için projelerinden dört daire aldığını söyleyerek yeni projeden daire alıp almadığı ile ilgili soruyu yanıtlamadı. Ağaoğlu, Tarkan'ın son albümüne de de sponsor olmuştu.

30'a yakın kuleden oluşacak
ATAŞEHİR'DE
3 bin 636 konutluk My World projesinin tamamlanmasının ardından Ağaoğlu, bu kez Doğu Ataşehir'de 4 bin konuttan oluşacak My Towerland projesine başladı. Projenin adından da anlaşılacağı gibi kulelerden oluşacağını sleyen ağaoğlu 30'a yakın kulenin olacağını belirtti. Proje'nin inşaat çalışmaları geçtiğimiz hafta başladı.

KONSER MALZEMELERİ 14 TIR'LA TAŞINDI
Tarkan konser için inşaatlarda kullanılan 2 vinç kulesinden yararlanıldı. Arazinin zeminini düzleştirmek için 5 bin metreküp beton döküldü. İzleyicilerin ayakta rahat durabilmesi için inşaat alanının üstüne Barselona ve Pekin olimpiyatlarında kullanılan özel kaplama malzemesi döşendi. Konser için gerekli malzemeler 14 TIR'la taşındı. Konser alanını göstermek için 20 gökyüzü tarama ışığı kullanıldı.