Mağaza sayısını 23'e çıkarıp 2 günde 350 kişiye iş verdi

İstanbul Beylikdüzü'nde dün açtığı mağazayla 200 kişiye iş yaratan Koçtaş, Antalya'da Haziran ayı sonunda açacağı 23'üncü mağazayla 150 kişiye daha iş imkânı sağlayacak

Cuma 26.06.2009
ABONE OL
Beylikdüzü'nde açan Koçtaş, 8 milyar TL'lik ev geliştirme pazarında liderliğe oynuyor. 8 bin 500 metrekare üzerinde 18 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen mağazanın açılışında konuşan Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, ev geliştirme sektörünün toplam perakende sektörü içinde çok küçük kaldığını bu yüzden gidilecek çok yol olduğunu söyledi.

AYNI AYDA İKİ MAĞAZA

Ay bitmeden Antalya'da da 10 milyon TL yatırımla Koçtaş mağazası açacaklarını belirten Koç, "7 bin 500 metrekarelik Antalya mağazamızla birlikte 125 bin metrekarenin üzerine bir büyüklüğe erişmiş olacağız" dedi. Koç yeni açılan mağazalarla İstanbul'da 200, Antalya'da ise 150 ek istihdam yaratacaklarını dile getirdi. Koç, hızla artan nitelikli konut ve genç, dinamik nüfusla Beylikdüzü'nün de İstanbul'daki değişimin örneklerinden biri olduğunu vurguladı.

"EV GELİŞTİRME PAZARI KÜÇÜK, GİDİLECEK ÇOK YOL VAR"
Mağazanın açılışına katılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç (sağdan ikinci), ev geliştirme pazarının yeni olduğunu belirterek, "Bu alanda gidilecek çok yol var" dedi.