Haber turu

Cumartesi 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Buffett ile öğle yemeği 400 bin dolar ucuzladı
ABD'li yatırımcı ve dolar milyarderi Warren Buffett ile önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek öğle yemeğinin ihalesi internet sitesi eBay'de sona erdi. İsmi henüz açıklanmayan bir kişi, ünlü işadamı ile öğle yemeği yemek için açık artırmada 1.68 milyon dolar ödemeye razı oldu. 25 bin dolardan başlayan açık artırma 5 gün sürdü. Tüm gelirleri Glide Foundation isimli vakfa bağışlanacak olan yemek organizasyonundan bugüne kadar 4.25 milyon dolar gelir elde edildi. Hong Konglu işadamı Zhao Danyang geçen yıl 2 milyon 100 bin dolar ödeyerek Buffett ile New York'taki bir biftek lokantasında geçtiğimiz günlerde üç saat süren öğle yemeği yemişti.

1 milyon gecekonducu tapuya kavuşuyor
Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Amazon yağmur ormanlarını parselleyen 1 milyondan fazla gecekonducuya arazi tapularını verecek kanun maddesini onayladı. 68 milyon hektarlık bir alanı kapsayan yasa, tartışmaları da beraberinde getirdi. Yağmur ormanlarındaki bölgenin tapularının yasal düzenlemelerle halka dağıtılmasını hükümet olumlu karşılarken çevreciler Amazon yağmur ormanları bölgesinin bu yolla tahribata açık hale getirildiğini savunarak kanunu sert bir dille eleştiriyor.

Bakanların kredi kartı harcamaları açıklanacak
Hollanda medyasının, hükümet üyelerinden resmî harcama belgelerini istemesi ve yayınlamasının ardından İçişleri Bakanı Guusje ter Horst, kredi kartıyla yapılan resmî harcamaların da açıklanmasını istedi. Resmî harcamalarının belgelerinin medyada yer almasından rahatsızlık duymadığını kaydeden bakan, hükümet üyelerine kredi kartıyla yapılan harcamaların da kamuoyuna açıklanması çağrısında bulundu.