İvedik'in yapımcısı ABD'lilerle dünyayı germeye hazırlanıyor

Recep İvedik'in gişe hasılatından yüzü gülen RBM, rotayı Hollywood'a çevirdi. Brad Epstein ile gerilim filmi çekmeye hazırlanan firma, plato olarak İstanbul'u da kullanacak

Kurtlar Vadisi dizisine Sharon Stone'u getirerek ses getiren Recep İvedik ve Çılgın Dershane filmlerinin ortak yapımcılarından RBM, Türkiye'de gişe hasılatından ve müzik organizasyonlarından elde ettiği 5 milyon dolarlık bütçeyi Türk & Hollywood yapımı filmler için harcayacak. Meet the Parent, Analyze This, About a Boy, Ladder 49, Invincible, Dan in Real Life gibi filmler ile tüm dünyada 1 milyar dolar üzerinde gelir elde eden yapımcılardan Brad Epstein ile ortak Hollywood filmi yapmak üzere anlaştıklarını belirten RBM'in ortaklarından Raif İnan, "İlk olarak bir gerilim filmi çekeceğiz. Filmin maliyeti yaklaşık 10 milyon dolar. Gişe hasılatının yaklaşık 60 milyon dolar olmasını bekliyoruz" diye konuştu. Yapımcılığını üstleneceği Hollywood filmlerinde mutlaka İstanbul'un da geçmesi şartını getirdiğini belirten İnan, "Plato olarak İstanbul çektiğim her filmde kullanılacak" dedi. Şirketi üç ayrı bölüme ayrıdıklarını sinema dışında müzik ve moda projeleri de yapacaklarını dile getiren İnan, Ekim ayında uluslararası moda organizasyonu firması IMG ile Berlin, Paris, Milano Fashion Week benzeri bir moda haftası yapacaklarını söyledi. "İtalya'da yaşayan bir Türk olan Hakan Baykam ile Baykam & RBM adında bir şirket kurduk. Uluslararası modacıların koleksiyonlarını görücüye çıkaracağı haftada İstanbul'u moda tarafında da tanıtacağız" dedi.

50 CENT 17 KİŞİLİK EKİPLE GELİYOR

Bu yıl Harbiye Açıkhava'da Kenan Doğulu, Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Teoman ve Müslüm Gürses konserlerini yaptıklarını belirten RBM ortaklarından Mehmet Çelebi ise 13 Temmuz'da 50 Cent konserini gerçekleştireceklerini söyledi. "50 Cent eylül ayında çıkaracağı yeni albümünün ilk parçalarını ilk kez İstanbul'da seslendirecek" diyen İnan, gelecek yıl 50 Cent benzeri iki üç grubu daha İstanbul'a getireceklerini söyledi.

"50 CENT'İ GETİRMEK İÇİN 500 BİN DOLAR HARCADIK"
50 Cent için 500 bin dolar harcadıklarını 150 ve 75 TL olmak üzere 10 bin biletin satışa çıktığını dile getiren Çelebi, grubun 17 kişilik bir ekiple İstanbul'a geleceğini ifade etti. Madonna'yı İstanbul'a davet ettiklerini ancak kabul ettiği tarih Ramazan ayına denk gelince bundan vazgeçtiklerini dile getiren Raif İnan ise, "Peşini bırakmam. 2 yıl sonra tekrar dünya turuna çıkacak ve mutlaka Madonna'nın turne takviminde İstanbul da olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN