Modern tıp Türkmenistan'ı üs seçti

Türkmenistan'ın yatırımları hız kesmeden sürüyor. Devlet Başkanı Berdimuhamedov, dün GAP İnşaat'ın yapacağı göz hastanesinin temelini atarken 1 yılda bitirilen modern teknoloji ile donatılan baş-boyun merkezini hizmete açtı

Çarşamba 23.07.2009
Güncelleme: Perşembe 27.05.2010
ABONE OL
Kalkınma atağına hız veren Türkmenistan, ülkedeki dönüşümün motoru konumundaki altyapı yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, modern tıbbın tüm imkânları ile donatılan iki önemli tesisin temel atma ve açılış törenlerine kabinesi ile birlikte tam kadro katılım sağladı ve ülkesindeki sağlık reformuna verdiği önemi gösterdi. Projesinin çiziminden yapımına kadar tüm aşamalarını yakından izlediği modern teknoloji harikası Uluslararası Ahmet ÇalıkBaş ve Boyun Hastalıkları Tedavi Merkezi'ni hizmete açan Berdimuhamedov, Çalık Holding bünyesindeki GAP İnşaat tarafından gerçekleştirilen Baş ve Boyun Hastanesi'ni, gelişmekte olan Türkmen piyasasında Türk şirketlerinin örnek başarısı olarak gösterdi. Berdimuhamedov, yine GAP İnşaat'ın üstlendiği Göz Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Merkezi'nin de temelini attı.

GÖRKEMLİ KATILIM

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'taki sağlık tesislerinin temel atma ve açılış törenleri görkemli katılıma sahne oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren tören alanına giden yolları dolduran kadınlı erkekli binlerce Türkmen, açılışlara renk kattı. Devlet Başkanı Berdimuhamedov'un kararı ile ilk kez sağlık ve ilaç sanayisi alanında çalışanların günü de kutlandı.

İLGİLİ HABERLER