Dubrovnik'teki Rixos açılışı iş dünyasının zirvesine dönüştü

Tamince'nin lüks oteline Mustafa Koç, Erdoğan Demirören, Cihan Kamer gibi isimler de katıldı

Pazartesi 27.07.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 27.07.2009
ABONE OL
Adriyatik'in incisi olarak adından sıkça söz ettiren Dubrovnik'e gelme sebebimiz, yıldızı parlayan işadamlarından Fettah Tamince'nin yeni oteli Rixos Libertas'tı. Rixos'u marka haline getiren Tamince'nin Dubrovnik'teki otel açılışına ayrı bir önem verdiğini görüyorum. Tamince, Dubrovnik'teki bu otele bir prestij olarak bakıyor. O nedenle görkemli bir açılıştan kaçınmamış. Bir uçak dolusu Türk, Kazak, Azeri, İngiliz misafiri vardı Tamince'nin. Sadece bu da değil, hafta sonu Türkiye'den kalkan özel uçakların hepsi, hatırı sayılır Türk işadamlarını bu açılışa taşıdı.

HEPSİ DOSTLARIM

Mustafa Koç, Ferit Şahenk, Hamdi Akın, Erdoğan Demirören, Cihan Kamer, Aziz Torun, Mehmet Bayraktar, Fatih Terim, Levent Kızıl, Ömer Kızıl buradaydı. Tamince'nin açılışına futbol dünyasının ilgisi de dikkat çekiciydi. Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Fatih Terim gözüme çarpan ünlüler arasındaydı. Tabii otelde rastladığım Kazakistan, Azerbaycan ve Dubai'nin en zengin işadamlarını da unutmamalıyım. Fettah Tamince'ye bu kadar ismi nasıl olup da aynı tarihe denk düşürdüğünü merak edip soruyorum. 'Hepsi dostlarım' diyor ve günler öncesinden tek tek arayıp en müsait günlerini öğrendiğini söylüyor. Tamince ile konuşurken yanımızda duran kişinin de daha sonra Dubai'nin en zengin işadamlarından biri olduğunu öğreniyorum. Tamince, 'Dubai'deki Osmanlı Sarayı isimli otel yatırımını birlikte yapıyoruz' diyerek ortağından övgüyle söz ediyor. Adriyatik büyüleyici. Tamince'nin oteli de Dubrovnik'te eski şehrin hemen yanında, müthiş bir manzaraya bakıyor. İç savaşta bombalanmış, harap olmuş bir haldeyken Bulgarlarca alınmış. 2004'te devreye Tamince girmiş. Sonrasında birkaç yıl süren izin için yasal süreçlerle uğraşılmış ama sonunda otelin eski bölümleri yenilenmiş. Üstüne ek üç kat ise Tabanlıoğlu Mimarlık'la birlikte yeniden dizayn edilmiş.

KUMARHANE İŞİMİZ DEĞİL

Rixos Libertas'ın içinde bir kumarhane de var ama Fettah Tamince buradan para kazanmayı ümit etmiyor. 'Kumarhaneyi kiraya verdik ama zaten ciddi para üreten bir yer değil. Bizim de bildiğimiz bir iş değil. Dubrovnik yasaları kumarhaneye pek uygun değil. Biz buraya gelirken ezbere gelmedik. Burada kültür turizminden ciddi pay almak istiyoruz.' diyor.Bir yandan Dubai'de, bir yandan Viyana'da, Libya, Bahreyn, Katar Kazakistan ve Türkiye'de kimini henüz açtığı kimini de inşa etmekte olduğu otel projeleriyle baş döndüren Fettah Tamince, turizmde dünyanın her yerinde olma isteğini son yatırımlar perçinliyor. Genç yaşında Fettah Tamince'nin imza attığı bu kadar çok proje insanın başını döndürüyor.

10 OTELİ VAR 4'Ü DE YOLDA
MEVCUT OTELLERİ

* Beldibi / Antalya
* Tekirova / Antalya
* Bodrum / Muğla
* Premium Belek / Antalya
* Astana / Kazakistan
* Konya / Türkiye
* Prykarpattya / Ukrayna
* Libertas / Hırvatistan
* Sungate / Antalya
* Grand / Ankara

AÇILACAK OLANLAR
* Almaty/ Kazakistan (2009)
* Otoman Palace (2009)
* Vienna / Avusturya (2010)
* Marine West/Bahreyn (2010)