'1 numara 25'inci kattan iş imparatorluğunu yönetiyor'

Avusturya gazetesi Kurier, Sabancı Holding Başkanı Sabancı ile yaptığı röportajı, "Modern ve güçlü Türk kadını" başlığı ile yayınladı. Güler Sabancı, krizle birlikte dünyada yeni bir hakkaniyet bilincinin oluşacağını savundu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 05.08.2009 ABONE OL
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, erkek egemen iş dünyasında başarılı olmanın sırrını, kadınların duygusal zekasının yüksek olması görüşüyle açıkladı. Avusturya'nın çok satan gazetelerinden Kurier, 2 Ağustos sayısında Güler Sabancı ile yaptığı tam sayfa bir röportaja yer verdi. "Modern ve Güçlü Türk Kadını " başlığıyla çıkan haberde, Sabancı'nın dünyanın en güçlü kadınları arasında yer aldığından söz edildi. Gazetenin editörlerinden Margaretha Kopeinig, yazısına "İstanbul'un orta yerinde gökyüzüne uzanan koyu mavi, iki cam kule. Sabancı ikiz kulelerinden bakıldığında, metropolün tamamı ve Boğaz görünüyor. Güler Sabancı, 25'inci kattaki ofisinden bir iş imparatorluğunu yönetiyor. Çağdaşlık ile geleneği birarada yaşayan bir ülke olan Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından birisinin tepesindeki bir numaralı kadın" ifadeleriyle başlarken, Sabancı'nın sadece ticareti bilmekle kalmadığı, aynı zamanda bir sanat düşkünü olduğunu vurguladı.

B PLANI ŞART

Sabancı, dünyada yaşanan krizi değerlendirirken, artık dünyadaki sermaye dolaşımında daha iyi kurallar gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Güvene dayalı bankacılığa geri dönmeliyiz. Toplumda, çevrenin korunması da dâhil, yeni bir hakkaniyet bilinci oluşacak. Tüketimdeki ve kaynak kullanımındaki davranışımızı değiştireceğiz. Kaynakları daha bilinçli kullanacağız. Dünyada da yeni bir güç dengesi oluşacak. Çin ve Hindistan yükselecek. Yeni dönemde regülâsyonlara daha çok ihtiyacımız olacak. Kriz ortamında önemli olan, güvensizliği ve belirsizliği yönetmektir. Alternatif senaryolar düşünmek, bir A, B, C, D planına sahip olmak ve bunları hızla uygulayabilmek lazım. Kriz ortamında duyarlı, esnek ve önderlik vasıflarına sahip olmak gerekiyor."

BUGÜN NELER OLDU