Haber turu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 05.08.2009 ABONE OL
Ali Sabancı Vodafone 3G reklamında rol aldı
PEGASUS Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Vodafone 3G reklamları için kamera karşısına geçti. Vodafone Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, 3G hizmeti için başlattığı yeni reklam kampanyası kapsamındaki reklam filminin, Ali Sabancı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nda çekildiği kaydedildi. Açıklamaya göre Sabancı, Vodafone reklamında rol almasını, kendisinin ve Pegasus'un dinamizmi ve hızının, 3G ile örtüşmesine bağladı. Reklamın bugün yayına girmesi planlanıyor.

Akbank çizgi reklam filmiyle imaj tazeledi
AKBANKLILAR'IN bir iş gününü anlatan ve özel bir teknikle hazırlanan Akbank yeni imaj filmi yayına girdi. Film için Türkiye'de ''ilk kez'' ''Çizgi'', ''Fotoğraf'' ve ''Stop Motion'' tekniği bir arada kullanıldı. Yaklaşık 100 oyuncunun yer aldığı Hazım Başaran'ın yönettiği filmde, her hareket tek tek görüntülendi ve toplam 5 bin 873 kare fotoğraf çekildi. Akbank çalışanlarının ön planda olduğu filmde, çalışanlarından enerji, Türkiye'den ilham alan Akbank'ın, bu dinamizmle Türkiye'ye değer katmak ve yeni fırsatlar yaratmak için çalıştığı vurgulanıyor.

Kadınların 3 günlük direnişi bazı engelledi
GÜLTEPE Ortabayır mahallesi Aydın Sokak sakinleri üç gün süren eylemler ve imza kampanyasıyla sokaklarına baz istasyon yerleştirilmesini engelledi. Baz istasyonuna çevreye ve insanlara zarar verdiği gerekçesiyle karşı çıkan mahalleliler, ev kadınların ağırlıklı olduğu gösterilerle sonuca ulaştı. Zabıtalar nezaretinde dün baz istasyonun kabloları çıkarıldı ve işlevsiz hale getirildi. Mahalle halkı gece nöbet tutarak ve ısrarlı eylemleri ile istasyonu kaldırttıklarını bildirdi.