Bodrum sportif turizm köyüne kavuşacak

AB Invest & Broadway Malyan, 140 milyon dolar yatırımla Bodrum Akyarlar'da turizm merkezi, Bayrampaşa'da 2 bin yataklı otel yapacak

Perşembe 06.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009
ABONE OL
Kısa bir süre önce uluslararası mimarlık ve tasarım firması Broadway Malyan ile stratejik iş birliği oluşturan Türk kökenli gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi AB Invest,Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor. Ortaklığın Türkiye'de hayata geçirmeyi planladığı ilk projeler arasında Bodrum Akyarlar'da 230 bin metrekarelik eğlence, spor ve turizm merkezi bulunuyor. Yaklaşık 40 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilecek proje 2010 yılında başlayacak ve 2012 yılında tamamlanacak.

BAYRAMPAŞA'YA OTEL

Uluslararası fonların da ilgi gösterdiği proje için Amerikalı ve Lüksemburglu yatırım fonlarıyla pazarlıkların sürdüğü belirtiliyor. AB Invest ayrıca Bayrampaşa'da Forum İstanbul ve Mega Center arasında kalan yaklaşık 13 bin metrekarelik alana 100 milyon dolarlık bir yatırımla 2 bin yataklı otel ve rezidans yatırımı gerçekleştirecek. AB Invest Yönetici Ortağı Melih Arslan, Broadway Malyan'ın dünyanın önde gelen mimarlık, şehircilik ve tasarım uygulamalarında yer alan bir şirket olduğunu belirterek, yaptıkları stratejik ortaklıkla ABD ve Kanada dışında ortak hareket edeceklerini kaydetti. Brodway Malyan'ın master plan, şehircilik ve kentsel dönüşüm projelerinde öemli referanslara sahip olduğunun altını çizen Arslan, Türkiye'de öncelikli olarak daha önce yapılmamış, sıradışı projeler ve kentsel dönüşüm projeleri olmak üzere iki alana odaklanacaklarını açıkladı. Ortaklık olarak Türkiye dışında da projelerle ilgilendiklerine değinen Arslan, Cezayir, Libya, Suudi Arabistan ve Bakü'deki projelerlede ilgilendiklerini ifade etti.