Emekliler 500 TL istiyor

Birleşik Emekliler Derneği ve Türk Emekli-Sen, emeklilere ramazan ayı öncesi 500 TL ''Ramazan çeki'' verilmesini talep etti.

Perşembe 06.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009 10:58
ABONE OL
Emekli örgütlerinin yaptığı yazılı açıklamada, emeklilerin, ''her gün gelen yağmur gibi zamlar karşısında çaresizlikten deliye döndüğü'' savunuldu.

''Belediyelerin içme suyuna değişen oranlarda zam yaptığı, benzin fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 36 arttığı, şeker fiyatlarının yüzde 5,2 zamlandığının'' ifade edildiği açıklamada, gelişmelerin ramazan öncesi emeklinin ''ağzının tadını kaçırdığı'' belirtildi.

Bu gelişmelere karşın memur emeklilerine yılın ikinci yarısı için yüzde 4,5, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 1,83 gibi ''komik zam'' yapıldığı görüşüne yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Türkiye İstatistik Kurumunu da tebrik ediyoruz. O kadar güzel enflasyon oranı belirliyor ki hassas altın tartıyor gibi yüzde 1,83. Kurum idarecileri bu enflasyon oranına kendileri inanıyorlar mı acaba. Halk bu hesaba hiç inanmıyor.

Sayın Başbakan'a sesleniyoruz, emekliler çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Ramazan ayı öncesi 500 TL 'Ramazan çeki'ni tüm emeklilere ödeyerek, emeklinin duasını alırsınız, aksi takdirde bedduasını alırsınız.''