Sevindirici açıklama

Ramazan ayında satışa sunulacak pidelerin fiyatında bir değişiklik olmayacağı belirtilerek, 300 gram pidenin geçen yıl olduğu gibi 1 TL'den satışa sunulucağı bildirildi.

Cuma 07.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 07.08.2009 12:38
ABONE OL
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde pide fiyatlarında bir artış olmayacağını belirtti.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Türkiye genelinde uygulanacak pide ve ekmek fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Balcı, 2008 yılının Şubat ayında dünyada buğday fiyatlarının yükselmesi ile un fiyatlarının da yaklaşık yüzde 80 artış gösterdiğini, bunun da ekmek fiyatlarına yansıdığını hatırlattı. 2008 yılı Şubat ayından itibaren Türkiye genelinde ekmek fiyatlarında bir artış yaşanmadığını belirten Balcı, "Bu gelinen noktada Türkiye'de bir ilk daha yaşanıyor. Ramazan ayında pide fiyatları bir önceki yıl ile aynı olacak. Geçen yıl kilogram fiyatı Türkiye genelinde 3-3.5 lira arasında değişiyordu. Bu yıl da bu fiyatın üzerinde olmaması için odalarımıza genelge gönderdik. Odalarımız buna uyacaktır" dedi.

Ekmek fiyatlarında da önümüzdeki 3 ay içerisinde herhangi bir değişiklik olmayacağını kaydeden Balcı, geçen yıl Ankara'da 300 gram pidenin 1 TL'den satışa sunulduğunu, bu yıl da fiyatın değişmeyeceğini kaydetti.