Düzelme işaretleri gelmeye başladı, yönetici avı hızlandı

İsviçreli UBS, rakipleri Merrill Lynch ve Goldman Sachs'ın da aralarında bulunduğu bankalardan 20'yi aşkın üst düzey yöneticiyi transfer etti

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
Kriz döneminde yüzbinlerce kişinin işine son veren ve milyarlarca dolarlık yardım alan bankalar, piyasalardaki düzelme belirtileri ile birlikte yeniden yönetici avına çıktı. İsviçreli bankacılık devi UBS, rakipleri Merrill Lynch ve Goldman Sachs'ın da aralarında bulunduğu çeşitli bankalardan 20'yi aşkın üst düzey yöneticiyi kadrosuna dahil etti.

TRANSFER SEZONU

Son olarak Merill Lynch'in döviz bölümü global başkanı Dimitri Psyllidis'i transfer eden UBS, daha önce de Deutsche Bank'ın menkul kıymetler bölümü global başkanı Rajeev Misra'yı kadrosuna almıştı. Bank of America da Goldman Sachs'ın üst düzey yöneticilerini gelecek yıl için transfer etmeye başladı. Bank of America Citigorup Finans Başsorumlusu Sallie Krawcheck'i de transfer etti. CitiGroup'un da çeşitli yatırım bankalarından 10'dan fazla yöneticiyi kadrolarına dahil ettiği öğrenildi. Morgan Stanley, UBS'in global broker departmanının başında bulunan Alex Ehrlich'i aldı. Citigroup'un enerji ve yatırım direktörü Alan Murray ise The Charlotte Bank'a transfer oldu.