Haber turu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 14.08.2009 ABONE OL
Kalaşnikofların üretimi durdu
Ünlü Rus piyade tüfeği 'Kalaşnikof'u üreten fabrika biriken borçları yüzünden üretimi durdurdu. Rusya'nın Kirov bölgesinde faaliyet gösteren Molot silah fabrikası banka ve işçilerine bir milyar ruble borcu olduğunu duyurdu. Yetkililere göre fabrikanın üretime başlayabilmesi için en az 300-400 milyon rubleye (10-14 milyon dolar) ihtiyacı var.

599 dolara bir ay istediğin yere uç
Zor durumdaki havayolu şirketleri uçakları doldurabilmek ilginç yöntemlere başvuruyor. ABD'li JetBlue Airways, uçaklarını doldurabilmek için 599 dolara bir ay boyunca limitsiz uçuş sağlayan kart sundu. Kart 8 Eylül-8 Ekim arasında 56 noktada geçerli olacak. JetBlue'nin uçtuğu noktalar arasında Meksika, Costa Rica ve Karayip Adaları da var.

Kanadalı Magna ile Opel bir kez daha el sıkıştı!

Kanadalı otomotiv yedek parça üreticisi Magna'nın CEO Eş Başkanı Siegfried Wolf, Rus Sberbank ile birlikte GM'in sahibi olduğu Opel'in alımı için prensipte anlaştıklarını açıkladı. Wolf, tarafların Opel'in yüzde 55'i için el sıkıştığını, işin yönetim kurullarının onayına kaldığını belirtti. Reuters'ın haberine göre el sıkışma Belçikalı RHJ'nin safdışı kaldığı anlamına gelmiyor.

Bernard Madoff'un sevgilisi kitap yazdı
Binlerce yatırımcıyı 65 milyar dolar dolandıran Bernard Madoff'la evlilik dışı ilişki yaşadığını ileri süren muhasebeci Sherly Weinstein kitap yazdı. "Madoff'un Diğer Sırları: Aşk, Para , Bernie ve Ben" adlı kitap 25 Ağustos'ta 23 dolar 87 sentten satışa çıkacak.

BUGÜN NELER OLDU