"Köseyle köşeyi aynı AVM'de buluşturduk"

212 Power Outlet'in yatırımcısı Akın Holding Başkanı Nuri Akın, "Yaptığımız AVM'ye işinin ehillerini topladık. Köseyle köşeyi buluşturduk. Süper bir iş olacak" dedi

Cuma 14.08.2009
Son Güncelleme: Cuma 14.08.2009
ABONE OL
Akın Holding tarafından Edip İplik arazisine yapılan 212 Power Outlet'in basın toplantısında konuşan Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, "Babamın bir söz vardı; iş hayatında köse ve köşe çok önemli derdi. Bu AVM'deki mağazalar işlerinin köseleri biz de köşeyi bulduk. Köseyle köşeyi aynı yerde buluşturduk" dedi. Power isminin ilk kez bir çatı altında mağaza açacak olan CarrefourSa, Praktiker ve MediaMarkt'tan geldiğini dile getiren Akın, "Üç mağaza 23 bin ziyaretçi garantisi verdi. 173 mağazanın trafiğini de işin içine katarsak çok iyi iş yapacağız" dedi. AVM'nin kiralamasını üstlenen AVM mfi Partners Genel Müdürü Aydın Yurdum da bölgenin fabrika satış ve outlet mağazalar açısından zengin olduğunu, değerlenen arazilerle birlikte fabrikaların yerlerini konut projelerine bıraktığını söyledi. Kapanan mağazalarla birlikte firma ve müşterinin AVM'ye kayacağını belirten Yurdum, LCWaikiki'nin en büyük outlet mağazasıyla yerini aldığını söyledi.

CarrefourSa 1500 kişiye iş verecek
AVM'de mağaza açacak CarrefourSa'nın Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Merter Özay, 2009'da 60 yeni mağaza daha açacaklarını bu şekilde ek bin 500 kişinin işe alınacağını söyledi. Özay, yıl sonu eleman sayısının 7 bin 550'ye ulaşacağını kaydetti.