'IMF toplantısı için yerin 7 kat altında muhteşem kongre merkezi kuruldu'

Erdoğan, 15 bin kişinin geleceği IMF ve Dünya Bankası toplantısı için Harbiye'de 11 ayda kongre merkezi kurulduğunu bildirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sadece turizmden elde ettiği gelirin 8.5 milyar dolardan 22 milyar dolara çıktığını belirterek, ancak bunun da yeterli olmadığını, 22 milyar doları İstanbul'un tek başına toplaması gerektiğini söyledi. Büyükada Anadolu Kulübü'nde, diğer dinlerin liderleri ve temsilcileriyle yemekte bir araya gelen Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, İstanbul'un 6-7 Ekim 2009'da Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın 2009 Guvernörler Toplantısı'na ev sahipliği yapacağını anımsattı. Erdoğan, yaklaşık 15 bin kişinin geleceği bu toplantı için 11 ayda Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu arasında yerin 7 kat altında muhteşem bir kongre merkezi kurduklarını anlattı.

İstanbul'da otel skıntısı bulunuyor
İstanbul'un artık kongre merkezi olarak dünyadaki örnek yerlerden biri haline geldiğini belirten Erdoğan, ancak otel konusunda sıkıntı olduğunu ve daha çok otel gerektiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN