Cimbom ligde de borsada da coştu

Yedi gollü iki galibiyetle lige başlayarak taraftarını mutlu eden Galatasaray, dün yüzde 11'lik değer artışıyla yatırımcılarını da sevindirdi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 18.08.2009 ABONE OL
FUTBOL heyecanı borsayı yeniden sardı. İlk iki maçında 7 gol atarak 6 puanı hanesine yazdıran Galatasaray taraftarları kadar yatırımcılarını da sevindirdi. Lige hızlı başlayan Galatasaray'ın hisseleri dün yüzde 11.19 değer kazanarak 149 liraya çıktı. Hisselerin yılbaşından bu yan getirisi yüzde 31'de kalsa da son haftalardaki performansı ile dikkat çekiyor. Ligin başlangıcından bu yana Galatasaray hisseleri yüzde 16 değer kazandı. Aynı dönemde Fenerbahçe ve Beşiktaş hisseri yüzde 3 düştü. Trabzonspor ise yüzde 4 değer kazandı. Galataray performansı sayesinde borsa günü yatay kapatırken, İMKB Spor Endkesi yüzde 3.87 yükseldi.

YILIN EN İYİSİ

Son günlerde atağa kalkan Galatasaray yılbaşından bu yana yakaladığı performansla rakiplerini geride bıraktı. Bir tek hakkında manipülasyon nedeniyle inceleme başlatılan Beşiktaş hisselerini geçemedi. Beşiktaş hisselerinin yılbaşından bu yana kazandı yüzde 272 seviyesinde. Aynı dönemde ezeli rakibi Fenerbahçe yüzde 21, Trabzonspor hisseleri ise yüzde 25 kazandırdı.