Reysaş hisselerinin Vardar'a maliyeti 3 milyon TL'ye dayandı

Reysaş hisselerini geçen hafta yanlışlıkla sattığını açıklayan Rıfat Vardar 1 haftada 2.8 milyon lira zarar etti. Vardar'ın son alımları ile şirketteki payını yüzde 11.5'e çıkardı

Geçen hafta Reysaş Lojistik'teki yüzde 10 payını yanlışlıkla sattığını açıklayan Rıfat Vardar son sürat hisse almaya devam ediyor. Vardar, en son dün 948 bin hisse daha alarak bir haftada toplam 5 milyon 283 bin hisse toplamış oldu. Borsaya yapılan açıklamada Rıfat Vardar'ın bu alımlar sonrasında şirketteki payının şirket sermayesine oranının yüzde 11.531'e ulaştığı belirtildi. Tüm işlemlerin Vardar'a maliyeti ise ağır oldu. Geçen hafta cuma günü ortalama 3 liradan 6 milyon 100 bin hisse satan Vardar, 18.3 milyon lira kazanmıştı. Ancak bir haftadaki alımlarının ortalama maliyeti 3 lira 46 kuruş oldu. Bu da Vardar'ın hisse başına 46 kuruş zarar ettiğini gösteriyor. Toplam zarar ise 2.8 milyon liraya ulaşıyor.

ANKARALI YATIRIMCI

Ekinciler Yatırım'ın internet sayfasından yanlışlıkla satış yaptığını açıklayan Vardar, Ankaralı bir yatırımcı. Son günlerde yanlış satış işlemi nedeniyle İstanbul'da bulunuyor. Vardar, hisseleri geri toplama operasyonunu bizzat kendisi Ekinciler Menkul Değerler'in Genel Merkez'inden yürüyor. Vardar'ın Ankara'da Medlab adında bir sağlık ve otomobil bayisi bulunuyor. Borsadaki son yılların en ilginç gelişmesi karşısında olayın kahramanı suskunluğunu korumaya devam ediyor. Vardar'ın sattığı hisselerin tamamını aldıktan sonra ortak bir basın açıklaması yapmayı planladığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN