SPK'da 'domuz gribi' alarmı

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) iki çalışanına "domuz gribi" teşhisi konuldu. İlaç tedavisi sonrası SPK personeli işbaşı yaptı

Sermaye Piyasası Kurulu'nda (SPK) çalışan iki kişide domuz gribi (A H1N1) tespit edildi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü olaya el koydu. Hastalık tespit edilen personele domuz gribinin tek ilacı olarak nitelendirilen tamiflu verildi ve iş başı yapmalarında sakınca olmadığı bildirildi. SPK Hukuk İşlerinde çalışan iki personel bir hafta önce yüksek ateş nedeniyle ile kurum doktoruna gitti. "Domuz gribinden" şüphenilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine haber verildi.

ÖZEL KIYAFETLİ EKİP KALDIRDI
Özel kıyafetli ve donanımlı sağlık ekipleri nezaretinde hastaneye kaldırılan personel, bir süre müşahede altında tutuldu. Ardından da domuz gribi teşhisi konuldu. İlaç tedavisinin ardından hastaneden çıkan SPK personeli, İl Sağlık Müdürlüğü'nün onayı ile iş başı yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, tehlikeli bir durum olmadığını, domuz gribinin bu türünün çok kolay bulaşmadığını belirterek, gereken önlemlerin alındığını bildirdi.
BİZE ULAŞIN