"Hükümet memurlarla alay ediyor"

Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, hükümetin 2010 yılı için yüzde 2+2 maaş artışı teklifine tepki göstererek, hükümetin hem sendikalarla hem de memurlarla alay ettiğini kaydetti.

Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi yaptığı açıklamada, yetkili memur sendikaları ile Kamu İşveren Kurulu'nun 15 Ağustos'tan bu yana sürdürdüğü toplu görüşmelerde Hükümetin 2010 yılı için yüzde 2+2 maaş artışı teklifine tepki gösterdi. Memurlara teklif edilen oranın Cumhuriyet tarihindeki en düşük maaş artışı olduğunu belirten Çivi, hükümetin hem sendikalarla hem de memurla alay ettiğini ifade etti.

"MEMURLAR ALANLARA İNMELİ"


Çivi, açıklamasına şöyle devam etti:

"Hükümet, göstermelik gündem maddeleri ile masadaki sendikaları uyutarak, toplu görüşmelerin sonuçlanmasına üç gün kala da ağzındaki baklayı çıkardı. Daha önceki yıllarda yüzde 2.5 maaş artışına imza atan sendikalara bu defa yüzde 2 önerilmesini yadırgamadık. Sonunda memura iki kere iki de reva görüldü. Bu oranın telaffuz edilmesi dahi Türkiye'deki memur sendikacılığının halini ortaya koymaktadır. Masadaki sendikalar memuru daha fazla rencide etmeden görüşmelere son vermeli ve hükümeti bu komik teklifi ile baş başa bırakarak alanlara inmelidir."
BİZE ULAŞIN