Çağlayan: Modada dünyanın bir adım önüne geçtik

İstanbul Moda Günleri'nin açılışını yapan Bakan Çağlayan, "Dünya 2010 sezonunu eylülde açıklayacak biz bunu ağustosta yapıyoruz" dedi

Cuma 28.08.2009
Son Güncelleme: Cuma 28.08.2009
ABONE OL
İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ve Moda Tasarımcıları Derneği işbirliği ile İTÜ Taşkışla kampüsünde düzenlenen İstanbul Moda Günleri dün Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın yaptığı açılışla başladı. Etkinliği dünyada 2010 sezonu için düzenlenen ilk moda fuarı olduğunu belirten Çağlayan "Dünyada Eylül ayında başlayacak ancak, biz bunu Ağustos ayında yapıyoruz" dedi". Açılış sırasında, Bakan olduğu ilk dönemde modacı Bahar Korcan ile bir konuşmasını hatırlatan Bakan Çağlayan, " Korcan, "Bakanım, biz bu işi yapıyoruz ama bunun bir delilik olduğu kanaatindeyim" demişti. Ben de, "zaten delilikten ancak bu işler yapılır, ben delileri severim. Deliliği de severim ve sonuna kadar sizi devlet olarak destekliyorum" dediğini hatırlattı.

LA FAYETTE'TEN GELDİLER

Etkinlikte çok sayıda manka ve modacı hazır bulundu. Moda günlerine, yurt dışından 43'ü alım grubu da katıldı. Alım grupları arasında Paris'den Galaries Lafayette, Dubai'den Bloomingdales, Berlin'den Gardorobe, Rio'dan Clube Chocolate, Tokyo'dan Almont Eje Co., Londra'dan Fashion Capital gibi uluslar arası gruplar bulunuyor.